Lale Diş Kliniği

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Pazar Günleri - KAPALI

+90 216 202 10 12

info@laledis.com

Güzeltepe, Zübeyde Hanım Cd.

No:27/A, Üsküdar/İstanbul

İmplant Sonrası Kanama Olur Mu?

implant sonrası kanama olur mu sorusu sürekli merak edilen ve cevabı aranan bir konudur. Diş implantı, ağızda eksik olan dişlerin yerini doldurması için kullanılan bir yöntemdir. Çoğunlukla titanyum ve titanyum benzeri maddeleri ile hazırlanan yapay dış kökleridir. Teknolojinin çok fazla gelişmesi ile son yıllarda kişilerin kaybettikleri diş veya dişler yerine implant uygulaması ile yeni dişler yapılabiliyor. Gayet etkili ve birçok kişinin memnun kaldığı bu yöntemle artık takma dişe son diyebiliriz.

İmplant tedavisinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Hasta bakımı ve beslenmesine dikkat edildiğinde iyileşme süreci çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Implant sonrası hastaların en çok korktuğu ve endişe ettiği durumlardan biri implantta kanama olmasıdır. 

İmplant Sonrası Kanama Neden Olur? Nelere Dikkat Edilmesi Gerekirlir ?

 

implant sonrasında kanama olması oldukça normal bir durumdur. Ancak bu kanamayı oluşturan sebepler tedaviden dolayı değil de hastanın kendisinden kaynaklanıyor ise bu da iyileşme durumunu etkileyebilir. Bu yüzden implant tedavisinden sonra kanama olup olmadığına dikkat edilmelidir.

implant sonrası kanama olur mu? Sorusunun cevabı nettir. Kanama olur ve bu kanamaların bazıları hastalardan kaynaklanabiliyor. Implant sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar; implant sonrası kanama olmaması için çay, kahve, çorba, aşırı sıcak içeceklerden ve yiyeceklerinden uzak durulması gerekilir. Implant sonrası yüze herhangi bir darbe uygulanmaması gerekir.

İmplant Sonrası Kanama Olursa Ne Yapılmalıdır?

 

implant sonrası kanama olursa ne yapmamız gerekiyor? İlk önce 48 saat kan sulandıran ilaçlar kullanılmamalıdır. Implant sonrası 48 saat boyunca kanama olması normal bir durumdur. Sızıntı şeklinde bir kanama meydana gelebilir. Bu durumda kanı yutmanız gerekir. Eğer bunu yutmaz iseniz kanama durmaz ve enfeksiyona neden olur.

Enfeksiyon son derece büyük bir sorun yaratır. İmplanttan sonra kanama riskini azaltmak için bazı şeyler bazı yöntemler kullanılmalıdır. Yüksek yastık kullanabilirsiniz. Ayrıca ilk günlerde başınızı öne ya da aşağıya doğru eğmeyin. implant sonrası kanama olur mu? Sorusunun cevabi da bu şekildedir.

Çağrı Merkezi Whatsapp Destek