Lale Diş Kliniği

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Pazar Günleri - KAPALI

+90 216 202 10 12

info@laledis.com

Güzeltepe, Zübeyde Hanım Cd.

No:27/A, Üsküdar/İstanbul

Çocuk Diş Hekimliği

Tedaviler

Çocuk Diş Hekimliği Tedavileri

Çocuk diş hekimliği ( 0 – 15 ) yaş bireylerin ağız ve diş sağlığını inceleyen ayni zamanda bu bireyler koruyucu önleyici, ağrı kesici, kanal tedavisi, dolgu gibi işlemleri bütün bireylere yapan bütün yöntemleri uygulayabilme kapasitesine sahip olan uzmanlar tarafından yapılan anabilim dalıdır. Tedavi etme yöntemleri içerisinde; Diş çürüğünü önleyici işlemler.
Çürük süt dişlerinin restorasyonu, tedavi edilmeyecek düzeyde ki dişlerin çekimi, erken diş kayıplarının oluşması ile meydana gelen sorunları, bazı apareylerle önlenerek diş dizisinin düzgün bir şekilde olması sağlanır. Diş sürmesi gibi büyük büyük sorunların saptanması, koruyucu ve önleyici ortodonti tedaviler yapılmaktadır diş sağlığı oldukça önemli bir konudur. Birçok sinir ağına bağlıdır dişler.

Çocukların ilk defa diş doktoruna götürülmesi, yaşamın önemsemesi gerekilen bir durumdur ancak çocuklar hastaneye ve diş doktorlarına gitmekte zorluk çıkarıyorlar. Bu yüzden çocukların klinikte kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortamın sağlanması gerekir. Günümüzde erken dönemler de biberon çürüklerinin meydana gelmesi bedeni ile çocuklarda yapılacak olan ilk diş muayenesinin 1 yaş civarında yapılması gerekir.

Bu şekilde yapılan tedaviler çocukların beyaz önlükten korkmalarını da engelliyor. Çocuklara diş fırçalama hakkında bilgi verilmelidir. Dişleri kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce günde iki kere fırçalamaları gerekmektedir. Çocuk diş hekimliği siz aile üyelerine, ebeveynlere bu konuda oldukça dikkatli bir şekilde bilgi veriyor. 

MEDICAL APOINTMENT

Hızlı Randevu

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için online, whatsapp ve telefon yoluyla randevu imkanı.
DENTAL DRILL

Teşhis

Alanında deneyimli diş hekimleri ve ileri teknolojik yöntemlerle sorunun hızlı tespiti.
DENTIST CHAIR

Tedavi

Modern yöntemler ve kişiye özel uygulamalarla pratik ve güvenilir tedavi imkanları.
DENTAL CARE

Kontrol

Ağız ve diş sağlığı tedavilerinin etkinliğini ve kalıcılığını arttıracak düzenli diş hekimi kontrolleri.
HEALTH BOY

Tamamlayıcı

Tedavi sonrası estetik diş hekimliği uygulamalarıyla size özel gülüş tasarımları hazırlıyoruz.

EKG MONITOR

Online Destek

Her türlü sorularınız için tedavi öncesi ve sonrası 7/24 online diş hekimi danışmanlığı.

Hemen Randevu Alın

Çağrı Merkezi Whatsapp Destek