Lale Diş Kliniği

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Pazar Günleri - KAPALI

+90 216 202 10 12

info@laledis.com

Güzeltepe, Zübeyde Hanım Cd.

No:27/A, Üsküdar/İstanbul

Dolgu

Tedaviler

Doğal Dişleriniz Gibi Dolgular!

Dolgu çürük dişler için önemli bir işlemdir. Ağız sağlığımız genel sağlığımızın bir parçasıdır. Ancak zaman zaman dişlerimizde iyi bakılmadığında çürümeye başlar. Böyle durumlarda çürük dişi çektirmek yerine dolgu yapılması daha iyi bir seçenektir. Dolgu çürümüş olan dişin çürük kısmının temizlendikten sonra, farklı malzemelerden çürükten arındırılmış bölgenin doldurulma işlemidir.
Dişin çürük kısmındaki alan tamamen temizlenir ve bakterilerin girebilecekleri alan kullanılacak olan dolgu malzemesiyle kapatılarak çürüğün daha çok ilerlemesine izin verilmez. Günümüzde porselen dolgudan, altın dolgulara kadar birçok metaryel dolgu için kullanılır. Bu malzemelerin hangisinin kullanılacağı dişteki çürüğe göre karar verilir. Diş tedavisinde kullanılan dolgular oldukça dayanıklıdır. Uzun yıllar dolgu yapılan dişte bir rahatsızlık görülmez.

Diş Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

 

Diş dolgusunda dişin çürüğüne ve diş rengine göre farklı malzemelerden dolgu türleri tercih edilir. Altın dolgular sipariş edildiğinde laboratuvarda yapılır ve 20-25 yıla kadar kullanılabilir. Altın dolgu bu nedenle en iyi doldu malzemesidir. Amalgam dolgu ise aşınmaya dirençlidir. Ancak rengi koyu olduğu için ön dişlerde tercih edilmez ve altın dolguya kıyasla daha ekonomiktir.

İnley dolgu ise laboratuvarda üretilip daha sonra dişe yapıştırılan bir dolgu çeşididir. Diş rengine uygun üretildiği için altın dolgu ile hemen hemen aynı fiyattadır. Kompozit reçine denilen dolgu diş rengi ile aynıdır. Ancak diğer diş dolguları kadar dayanıklı olmayabilir ve çay kahve sigara  kullanımından dolayı kolay sararır.

MEDICAL APOINTMENT

Hızlı Randevu

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için online, whatsapp ve telefon yoluyla randevu imkanı.
DENTAL DRILL

Teşhis

Alanında deneyimli diş hekimleri ve ileri teknolojik yöntemlerle sorunun hızlı tespiti.
DENTIST CHAIR

Tedavi

Modern yöntemler ve kişiye özel uygulamalarla pratik ve güvenilir tedavi imkanları.
DENTAL CARE

Kontrol

Ağız ve diş sağlığı tedavilerinin etkinliğini ve kalıcılığını arttıracak düzenli diş hekimi kontrolleri.
HEALTH BOY

Tamamlayıcı

Tedavi sonrası estetik diş hekimliği uygulamalarıyla size özel gülüş tasarımları hazırlıyoruz.

EKG MONITOR

Online Destek

Her türlü sorularınız için tedavi öncesi ve sonrası 7/24 online diş hekimi danışmanlığı.

Hemen Randevu Alın

Çağrı Merkezi Whatsapp Destek