Lale Diş Kliniği

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Pazar Günleri - KAPALI

+90 216 202 10 12

info@laledis.com

Güzeltepe, Zübeyde Hanım Cd.

No:27/A, Üsküdar/İstanbul

Kanal Tedavisi

Tedaviler

Diş Köklerinize Gereken Özeni Gösteriyoruz!

Kanal tedavisi, en çok talep gören diş tedavi konuları içerisindedir. Yüzeysel dolgu işleminin yeterli olmadığı konularda şayet çürük köke inmişse, kanal tedavisi yapılması gerekir. Son zamanlarda yaşanan teknik ilerlemeler, sağlık konusunda da önemli mesafe alınmasına yol açmıştır. Dolgularda farklı çeşitler bulunur. Kompozit dolgu, inley dolgu, amalgam dolgular gibi.

Amalgam dolgularda kullanılan metalde kullanılan malzemelerin sağlam olmasının yanında bazı dezavantajları da bulunur. Bu dezavantajların başında, civa gibi metallerin kullanılır oluşu, kompozit ve ışınlı dolguların tercih edilmesini sağlar.  Diş çürüklerinin diş minesinin yüzeyinde olmayıp, diş kanallarına indiği durumlarda da bu dolguları yapmadan önce kanalın temizlenmesi gerekir. Bu esnada kanal tedavisinin uygulanması gerekecektir.

Kanal Tedavisini Yapan Uzman Diş Hekimleri

 

Kanal tedavisi diş ve diş eti tedavilerinde farklı bir uzmanlık alanına sahip olan endodontistler tarafından yapılır. Kliniğimizde uzman endodontistler, diş kanalına inmiş olan çürükleri ince ve detaylı bir çalışma ile temizler. Titiz bir çalışma gerektirmesi nedeniyle uzmanlık ve dikkat gerektirir. Bu işlem, tedavi olan kişinin canını acıtmayacak şekilde lokal anestezi uygulanarak yapılır.

 Diş etinin belli noktaları uyuşturulduktan sonra diş kanalı içerisindeki sinirler temizlenir. Açılan boşluk uygun maddelerle doldurulur. Günümüzde estetik ve sağlık açısından önem taşıyan beyaz ışınlı dolgular yapılır. Kliniğimiz, alanında profesyonel sağlık kuruluşlarındandır. Dişin sinirlerden temizlenmesi sonrasında dolgusu aynı gün yapılamayabilir. Bu esnada kanal tedavisi sonrası güta perka isimli bir madde ile kaplanır. 

MEDICAL APOINTMENT

Hızlı Randevu

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için online, whatsapp ve telefon yoluyla randevu imkanı.
DENTAL DRILL

Teşhis

Alanında deneyimli diş hekimleri ve ileri teknolojik yöntemlerle sorunun hızlı tespiti.
DENTIST CHAIR

Tedavi

Modern yöntemler ve kişiye özel uygulamalarla pratik ve güvenilir tedavi imkanları.
DENTAL CARE

Kontrol

Ağız ve diş sağlığı tedavilerinin etkinliğini ve kalıcılığını arttıracak düzenli diş hekimi kontrolleri.
HEALTH BOY

Tamamlayıcı

Tedavi sonrası estetik diş hekimliği uygulamalarıyla size özel gülüş tasarımları hazırlıyoruz.

EKG MONITOR

Online Destek

Her türlü sorularınız için tedavi öncesi ve sonrası 7/24 online diş hekimi danışmanlığı.

Hemen Randevu Alın

Çağrı Merkezi Whatsapp Destek