Lale Diş Kliniği

Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 20:00

Pazar Günleri - KAPALI

+90 216 202 10 12

info@laledis.com

Güzeltepe, Zübeyde Hanım Cd.

No:27/A, Üsküdar/İstanbul

Zirkonyum Kaplama

Tedaviler

Güçlü Bir Çene, Sağlıklı Dişler!

Daha estetik bir görüntü elde etmek, ağız ve diş fonksiyonlarının daha işlevsel hale gelmesi için genelde hekimlerimiz tarafından zinkoryum kaplama önerilir. Diş konusunda uzman kadromuzla  birlikte sizlere başarılı ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

 Merkezimizde en çok tercih edilen hizmetlerden biri zinkoryum kaplamadır. Zinkoryum diş uzun yıllardır, porselen kaplama olarak öne çıkar. Bu porselen dişler metal destekli ve metal desteksiz diş kaplama olarak iki farklı şekilde uygulanır. 

Zinkoryum dişin herhangi bir alerjik özelliği yoktur. Zinkoryum farklı alanlarda kullanılsa da, geçirgen özelliği ve beyaz olması sayesinde genelde diş kaplamada kullanılır.  Zinkoryum kaplama, diğer diş türlerine göre daha dayanıklıdır. Ağızda metal tat bırakmayan bir diş türü olduğu için daha sık tercih edilir. 

Zinkoryum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Merkezimize geldiğinizde ilk olarak diş hasarı tespit edilir. Dişteki sorun kaplama gerektiriyorsa, hasta koltuğunda müdahale edilir. Daha sonra lokal anestezi işlemi uygulanır. Uyuşma durumu kısa sürede gerçekleşir. Bir sonraki aşamada ise diş çevresi ve uçları inceltilir.

Bunun nedeni ise kaplamanın, kişinin ağız yapısına büyük gelmesini engellemektir. Daha sonra ağız içi temizlenerek dezenfekte edilir. Dişlerin incelemesi kötü bir görüntü oluştursa da bu durum geçicidir. Hasta fikri alınarak dişin tonu belirlenir. Genellikle doğal duran tonlar tavsiye edilir.

Zinkoryum kaplama 5 ila 7 gün arasında sizler için hazırlamış olur. Bu kaplama ilk önce geçici olarak dişe yapıştırılır. Hasta ağzında 10 gün kadar değerlendirilir. Daha sonra doğal dişler gibi temizliğine dikkat edilerek kullanılmaya başlanır. Zinkoryum kaplama sıcağa dayanıklı ve metale alerjisi olan insanlar için de doğru bir seçimdir. Sizlerde dişlerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız diş merkezimize gelerek, tüm bu başarılı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. 

MEDICAL APOINTMENT

Hızlı Randevu

Ağız ve diş sağlığı sorunlarınız için online, whatsapp ve telefon yoluyla randevu imkanı.
DENTAL DRILL

Teşhis

Alanında deneyimli diş hekimleri ve ileri teknolojik yöntemlerle sorunun hızlı tespiti.
DENTIST CHAIR

Tedavi

Modern yöntemler ve kişiye özel uygulamalarla pratik ve güvenilir tedavi imkanları.
DENTAL CARE

Kontrol

Ağız ve diş sağlığı tedavilerinin etkinliğini ve kalıcılığını arttıracak düzenli diş hekimi kontrolleri.
HEALTH BOY

Tamamlayıcı

Tedavi sonrası estetik diş hekimliği uygulamalarıyla size özel gülüş tasarımları hazırlıyoruz.

EKG MONITOR

Online Destek

Her türlü sorularınız için tedavi öncesi ve sonrası 7/24 online diş hekimi danışmanlığı.

Hemen Randevu Alın

Çağrı Merkezi Whatsapp Destek